“İşveren Markası Dünyasından Genç Bir Profesyonelin Başarı Öyküsü”

Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında işveren markası üzerine çalışmaları ve projeleri ile yakında güçlü bir şekilde adından söz ettirecek bir ik profesyoneli!Merdiye Eker

Bu gerçek öykünün kahramanı yani Merdiye Eker ile daha önceleri sosyal mecralar üzerinden iletişimdeydim. Fakat ilk kez 26 Kasım 2014 tarihinde Salt Galata’da düzenlenen Dijital HR Konferansında bizzat tanışma fırsatı yakalamıştım.

O tarihlerden itibaren işveren markası ile ilgili araştırmalarım Merdiye ile daha da bir yoğunlaştı aslında.Akabinde düzenlenen diğer etkinliklerde yoğun bilgi alışverişlerimiz daha sağlıklı bir iletişim yapısına büründe.

Ve tabi bu bilgi alışverişleri ile de işveren markası üzerine birlikte katkı koyabileceğimiz kaynakların doğmasına, gelişmesine ve de referans olmasına olanak sağladı.(Bana bu fırsatı sunduğu için kendisine müteşekkirim)

Kısaca kariyer öyküsü

Kendisi uzun yıllar bir kurumda insan kaynakları uzmanı olarak çalıştı.Çalıştığı yıllarda işveren markası ile ilgili araştırmaları, üzerinde çalıştığı proje ve uygulamaları ile de aslında nasıl bir potansiyele ve performansa sahip olduğunu güçlü bir şekilde gösterdi.

Kısa bir süre önce çalıştığı kurumdan ayrıldı fakat hiç boş durmadı.İçsel motivasyonunu hiç düşürmedi.Hem düzenlenen etkinlikleri fırsat buldukça bizzat katılarak takip etti hemde mesleki gelişim süreci ve işveren markası ile ilgili çalışmalarına aynı tempo ve güçte devam da etti.

Kendisinde en hayran kaldığım özellikler:

Egosunun olmayışı, her zaman biz vurgusu yapması, ekip ruhuna olan inancı, azmi, sabrı, değişime ve gelişime olan açıklığı, detaycılığı, çalışma disiplini. yaratıcılığı, girişimci ruhu, paydaşlığı, samimiyeti ve içtenliği idi.

Sürekli başarılı olmasının ve fark yaratmasının temelinde bunlar yatıyor aslında.

Sunum performansı

Kendisiyle Kasım 2014’ten beri yoğun bir iletişim halindeydim fakat daha önce onu bir etkinlikte dinleme fırsatı bulamamıştım.

Merdiye Eker ile İşveren Markası Üzerine

Şans eseri 26 Nisan 2016 tarihinde KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezinin düzenlemiş olduğu bir etkinlikte bunu bizzat deneyimledim.

Merdiye bu önemli etkinlikte marka, pazarlama, sosyal medya ve insan kaynakları açılarından işveren markasına bakarak, güncel bilgi ve örnek uygulamalarla işveren markası üzerine nefis bir sunum ziyafeti verdi.

Sunumunu hayranlıkla izlemiştim zira sıradan sunumlardan farklı idi.Renkli ve farklı içerikteki üslubu, sunum içeriği, konuya hakimiyeti ve tabi katılımcılarla kurduğu iletişim ve etkin geri bildirim sunumunu zenginleştirmişti.

İşveren markası adına çalışma hayatından yepyeni bir başlangıç

Yakın bir zamanda ‘de İşveren Markası Stratejisti olarak güzel bir başlangıç yaptı.Ve ilk icraatlarından birini, 5 Haziran 2016 tarihinde organize ettiği EasyHR İK Blogger Buluşması ile gerçekleştirdi.

Başarı öyküsüne şimdilik bir virgül koyalım, zira devamı daha çok gelecek.

İşveren markası dünyasında geleceği parlak bir isim!

Dört dörtlük çalışma ahlakı, mesleğine olan tutkusu, pozitif iletişimi ve işveren markası üzerine fikir ve projeleri ile Merdiye Eker, işveren markası alanında hem adından hemde çalışmalarından güçlü bir şekilde söz ettirecek harikulade bir ik profesyoneli aslında.

İyi ki varsın Merdiye Eker, yolun hep açık olsun.

Copyright © Merdiye Eker – İşveren Markası Uzmanı

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s