Yeni Nesil İK Platformu: Stajyer ve Geleceğim “İK” Projeleri

logoGeçmişin bilgisi, geleceğin hayali….

7 Kasım 2015 tarihinde Boğaziçi Yaşam Merkez’inde, Yeni Nesil İnsan Kaynakları Platformunun düzenlemiş olduğu Boğaziçi İK Buluşmasına davetliydim.

Etkinlik içeriğine geçmeden önce bu oluşumdan kısaca bahsetmek gerekirse;

Yeni Nesil İnsan Kaynakları Platformu; “İnsan Kaynakları” çizgisinden ayrılmadan  bu alanda kariyer hedefleyen üniversite öğrencilerini, çalışanları, İnsan Kaynakları profesyonellerini, girişimcileri ve akademisyenleri ortak bir çatı altında toplamayı hedefleyen sosyal bir platform.

Çalışmalarını sosyal mecralar üzerinden yakından takip ve takdir ettiğim bu önemli platformun değerli ekibinin bir kısmıyla da ilk kez o akşam tanışma fırsatı buldum.

Tek kelime ile söyleyecek olursam sinerjileri ve iş hayatına dair tutkuları harikulade bir ekip diyebilirim.

Bu önemli buluşmanın içeriğinde ise sosyal sorumluluk ve istihdam konusunda yakın bir zamanda pozitif yansımalarının olacağını tahmin ettiğim iki önemli projeyle ilgili tanıtım ve bilgilendirme vardı.

Peki neydi bunlar?

  • CTOe5dOVEAAEAKn

    Fatih Arslanyolu

    Yeni Nesil “Stajyer” Projesi

Proje içeriğinden kısaca bahsedecek olursak, belirli bölümlerden seçilecek öğrencileri platformun iş ağı aracılığıyla şirketlere stajyer statüsünde yerleştirecekler.Yerleştirmekle de kalmayacaklar bu süreçte ayrıca genç arkadaşları kişisel ve mesleki gelişim eğitimleri ile de desteyecekler.

  • Geleceğim “İK” Projesi
Ceylan Tarhan

Ceylan Tarhan

Bu proje içeriğinde ise, bilinçli ik’cıların yetişmesine zemin hazırlamak, farkındalık yaratmak üzere lise öğrencilerine yönelik bilgilendirme toplantıları ve konferanslarını gerçekleştirmek.

Burak Zengin

Burak Zengin

Bu iki önemli projeyle alakalı pozitif geri bildirimlerde ta o akşam birbirinden değerli katılımcıların görüş ve önerileri ile de taçlandı diyebilirim.

Yeni Nesil İnsan Kaynakları Platformunun değerli genç ekibi hem mesleklerine hemde çalışmalara o kadar güzel bir şekilde tutkuyla bağlanmışlar ki, gerek organizasyon gerekse toplantı adeta zirve havasında geçti.

Günün sonunda şunu bir kez daha anladım ki;

Yeni Nesil İnsan Kaynakları Platformu; yaptığı ve yapacağı çalışmalarla gerek genç arkadaşlara gerekse insan kaynakları alanına  bilgileri, deneyimleri, özverileri ve tutkuları ile farkındalık sağlamakla kalmayıp ayrıca nice başarılara da birlikte imza atacaklar.

Nazik davetleri ve konukseverliklerinden dolayı değerli Yeni Nesil İK ekibine çok teşekkür ederim.

Yolunuz açık olsun arkadaşlar!

Kaynak : Yeni Nesil İnsan Kaynakları Platformu

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s