İçsel Motivasyonu Sürekli Zirvede Tutmak!

canvasİnsan psikolojisini muazzam derecede etkileyen, hayatımızın her alanında şu ya da bu şekilde var olan önemli bir olgudur motivasyon.

Motivasyon yüksekliği veya düşüklüğü davranışları, duyguları, odaklanmayı, iletişimi, iş süreçlerini yaratıcılığı, üretkenliği ve verimliliği doğrudan güçlü bir şekilde etkilemektedir.

Motivasyonu sürekli zirvede tutabilmek!

İçsel motivasyonunu sürekli zirvede tutan insanlar gerçekten takdir edilesi insanlardır.Zira kendi kendinin doktoru sayılırlar.Yani önüne çıkan engelleri zorlanmadan aşar, problemleri kolaylıkla çözerler.

Optimisttirler, umut ve gerçekçi iyimserlik halleri, mücadele, azim, yaratıcılık ve tutku dereceleri sürekli olarak motivasyonlarını beslemektedir.

Motivasyon aynı zamanda öğrenme ve gelişim sürecininde de önemli bir rol oynar.Bu minvalde keşfetme, odaklanma, merak, araştırma, öğrenme, yaratıcılık duygusu ve gelişim isteği gibi önemli etmenleri muazzam derecede barındırır ve yansıtır.

Kısaca değinmeye çalıştığım motivasyon mevzusu ile ilgili olarak şunu rahatlıkla söylebiliriz sanırım.Evet motivasyon sadece sosyal değil çalışma hayatımızında tamda göbeğindedir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s