Mentorink : Yeni nesil akıllı mentorluklar ile Birlikte Gelişim

MentorinkBilgi ve tecrübe iki önemli değerdir.Ama daha da önemli olan bu iki önemli değeri paylaşıma açmak, iletişimde bulunan insanların kariyer ve sosyal gelişimlerine yön vermek ve katkı sağlamaktır.

Gerek eğitim gerekse kariyer hayatımızın çeşitli dönemlerinde kafamızın karıştığı, arafta kaldığımız ve bir yığın sorunlarla uğraştığımız, yönümüzü tayin edemediğimiz zamanlar olmuştur.

Böyle zamanlarda potansiyelin, yeteneğin, doğru tercihlerin, nitelikli ve etkin gelişim sürecinin farkındalığı da çok önemli bir hale gelmektedir.

Bir insan kaynakları profesyoneli olarak iletişimde bulunduğum insanların gelişim süreçlerini tasarlamak, geliştirmek, onlarla birlikte gelişmek ve hele de başarılarını, performanslarını görmek inanılmaz bir duygu yaratıyor diyebilirim.

Velhasıl,gerek mentor gerekse menti olmak farklı deneyimler, duygular, gelişimler yaşatıyor insana.

Mentorlük demişken sizlere harika bir sosyal girişimcilik projesi olan Mentorink‘den bahsetmek isterim.

MentorinkMentorink Nedir?

Mentorink üniversite öğrencilerini ve genç profesyonelleri bir araya getiren, kişiselleştirilmiş bir birlikte gelişim platformudur.

Peki Mentorink’te nasıl bir süreç işliyor?

Eşlenme ve Başlangıç

  • Mentorink, başvurunu alır almaz akıllı eşleşme ile geniş Menti havuzu içerisinden Mentor’un profiline, ilgi alanlarına, kişilik testine ve beklentilerine göre en uygun Menti’yi belirler.

İlk Görüşme

  • Eşleşme gerçekleştikten sonra, hiç zaman kaybetmeden, Mentorink sayfanızdaki Chat penceresinden birbirinize ilk mesajı gönderirsiniz. Buradan yazışarak ilk görüşmenin yerini ve zamanını belirlersiniz.
  • İlk toplantı Mentor ve Menti için çok önemlidir, çünkü uyuşup uyuşmadığınızı bir de siz test edersiniz. Beklentilerinizi konuşursunuz.
  • Sonucunda beraber bir karar verirsiniz: beklentilerimiz uyuştu, 15 haftalık sürece beraber devam etmek istiyoruz ya da beklentilerimiz pek uyuşmuyor, yeni bir menti-mentor talep etmek istiyoruz.

Haftalık Görüşmeler

  • Mentorink, Mentor-Menti çiftlerinin güçlü yanları ve ilgi alanlarına göre birlikte gelişimi artırmayı amaçlayan akıllı içerik sağlar.
  • Bu içerikler haftalık görüşmelerinizi güçlendirir ve en başarılı mentorluk süreçlerinin 3 ana öğeden oluştuğunu esas alır: 1) hedef planlama, 2) hedefe ulaşmak için gerekli teknik bilgi ve beceriler, 3) hedefe ulaşmak için gerekli sosyal/kişisel gelişim alanları.

Geri Bildirim

  • Mentorink için senin gelişimin çok önemlidir. Akıllı ölçümleme ile Mentorink, düzenli geribildirim toplar ve çiftlerle bir performans raporu paylaşır. Çiftler bu raporu kullanarak birbirlerine olabildiğince samimi ve gelişime odaklanan geribildirimler verirler.
  • Böylece Mentor ve Menti birbirine ayna tutar, birbirinin gelişimine katkıda bulunur ve paylaştıkça büyüyen 2’nin gücünden faydalanır.
  • 15 hafta sonunda Mentorink’te mentorluk ve mentilik yaptığınıza dair bir sertifikaya sahip olursunuz. Hem kişisel gelişiminiz hem CV’niz güçlenir. En başarılı çiftler websitemizde yayınlanır.

Mentorink, içeriği itibari ile farkındalık sağlayacağınız, kendinizi keşfedeceğiniz, alanında uzman profesyonel insanlarla etkileşime geçeceğiniz, kariyer ve kişisel gelişimlerinize ivme katacağınız harika bir platform.

Böyle bir projeyi hayata geçiren, katkı sunan tüm Mentorink ekibini kutlarım.

Mentorink ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Mentorink

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s