Yerelden Global’e Doğru Bir Yolculuk “TürkTicaret.Net”

Türk Ticaret.Net/Web.TV ve İK BloggerlarGeçtiğimiz hafta sonu ik bloggerlar olarak, Türk Ticaret.Net’in davetlisi olarak Bursa’ya harika bir çıkarma yaptık.

Yolculuğumuz sırasında hem macera yaşadık 🙂 hemde büyük keyif aldık. Ve tabiki Türk Ticaret.Net’in değerli ekibinin konukseverliği ile de doruğa ulaştık.

Öncelikle başta TürkTicaret.Net/Web.TV İcra Kurulu Başkanı Sayın Murat Yanıklar, Eğitim Koordinatörü Birgül Yanıklar, İnsan Kaynakları Yöneticisi Seyhan Koçak olmak üzere tüm değerli çalışanlarına nazik davetleri ve misafirperliklerinden dolayı çok teşekkür ederim.

Türk Ticaret.Net/Web.TvTürk Ticaret.Net/Web.TV, Türkiye’nin en sıradışı,en farklı ofisine sahip.Uludağ Üniversitesi ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesinde olması sebebiyle de özel bir konuma ve öneme de sahip diyebiliriz aslında.

Türk Ticaret.Net2013 yılında katıldığım PERYÖN 21.İnsan Yönetimi Kongresinde TürkTicaret.Net/Web.TV İcra Kurulu Başkanı Sayın Murat Yanıklar’ın konuşmacı olarak katıldığı Yeni Tip Çalışanlar Yeni İşyerleri: Duvarlar Nasıl Yıkılıyor! adlı oturumda sıradışı ofisleri hakkında heyecan verici bilgiler edinmiş ve merak etmiştim.

İnsan Kaynakları Yöneticisi Seyhan Koçak Seyhan Hanım‘la da tesadüf eseri 2014 yılında katıldığım PERYÖN 22.İnsan Yönetimi Kongresinde bir oturum arasında tanışma imkanı bulmuş,sıradışı ofisleri hakkında kısa da olsa sohbet etme imkanı bulmuştum.Sohbetimiz esnasında Seyhan Hanım Bursa’ya ofislerine davet ederek teleferikte çay içmeye davet etmişti 🙂 (Bir şeyi yeter ki gönülden istemeye görün zamanla gerçekleşiyor aslında.)

Belirtmekten geçemeyeceğim bence Türk Ticaret.Net/Web.Tv yönetimi ve güzide çalışanları böyle değerli bir insan kaynakları yöneticisine sahip oldukları için şanslı olmalı 🙂

İzlenimlerime gelince…

CC3LUm4UIAAL7I9Çalışma ortamının çalışanın motivasyonu,bağlılığı ve verimliliği üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğu bir vaka artık.Bu noktada Türk Ticaret.Net/Web.TV sıradışı ofis tasarımını Bursa’nın geleneksel mimari ve kültürüyle harmanlamış ve ortaya sıradışı,renkli ve hoş ofis mimarisi ortaya çıkarmış.

Birgül Yanıklar,şirketin kuruluş değerlerini ve sıradışı ofisin gelişim öyküsünü anlatıyor.

Bina içerisine girdiğimizde bizi güler yüzlü değerli çalışanlar karşıladı. Ardından yavaş yavaş sıradışı ofisin içine doğru adım attık.Modern ve yerellik karışımı bir tasarım ve renk cümbüşü büyüleciydi.

Biraz soluklandıktan sonra Eğitim Koordinatörü Sayın Birgül Yanıklar, buram buram Bursa kokan sıradışı ofis tasarımının nasıl bir süreç içerisinde oluştuğunu,kuruluş değerleri,çalışanların profilini ve şirketin vizyonu ile ilgili önemli anektodları bizlerle paylaştı.

Murat Yanıklar

“Ofise değil insana yatırım yapıyoruz. Çok defa soruldu ancak kimseye yaptığımız harcama hakkında bilgi vermedik.”

Etkileyici bir girişimcilik hikayesi…

Ardından Türk Ticaret.Net/Web.Tv İcra Kurulu Başkanı Sayın Murat Yanıklar, Türk Ticaret.Net’le ilgili girişimcilik hikayesini, şirketin verdiği hizmetleri, sektördeki konumu, web.tv projesinin nasıl hayata geçirildiğini,şirketin gelecekle ilgili hedeflerini bizlerle paylaştı.

 

İnsan Kaynakları Yöneticisi Seyhan Koçak ofis hakkıında bloggerları bilgilendiriyor.

İnsan Kaynakları Yöneticisi Seyhan Koçak her bir departman ve ofis tasarımı hakkıında bloggerları bilgilendiriyor.

Sadece dinlemekle kalmadık ofisin her bir bölümünü Seyhan Hanımın aktardığı anektodlarla birlikte tanıma fırsatı bulduk.Her bir departmanın kendine has bir tasarımı,adlandırılışı ve konsepti olduğunu fazlasıyla gördük,hissettik.

Küçük iş toplantılarına ve mülakatlara ev sahipliği yapan bir mekan

İş toplantılarına ve mülakatlara ev sahipliği yapan bir mekan

 

 

 

Çalışma ortamının çalışanın motivasyonu,bağlılığı ve verimliliği üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğu bir vaka artık.Tabi ki insan kaynakları politikaları ve uygulamalarınında güçlü bir şekilde çalışana,iş süreçlerine,verimliliğe,şirketin gelişimine katkısı kuşku götürmez bir gerçek aslında.

Bursa’da doğan,güçlenen ulusal düzeyde portföye ve gelişime giden nihayetinde gelecekte globalleşme perspektifi çizen Türk Ticaret.Net‘in başarı hikayesini, hedeflerini,çalışma ortamlarını,”insana yaptığı yatırımı” takdirle karşıladım.

Seyhan Koçak ve İK Bloggerlarla SelfiGünü kapatırken ekip arkadaşlarımın sinerjisi, Bursa’nın dayanılmaz güzelliği ve Türk Ticaret.Net‘in değerli yöneticileri ve çalışanlarının konukseverliliği ile bir dünya mutluluk biriktirdim.

Günü birlik ziyaretin en büyük sürprizi değerli blogger arkadaşım Ali Cevat Ünsal’ın ziyareti yarıda bırakmasına sebep olan, dünyaya merhaba diyen Alper Tunga oldu.Hoş geldin güzel bebek 🙂 Allah analı babalı büyütsün.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s