Sosyal Medyanın En Etkili 25 İK’cısı Belli Oldu

25-İKSosyal mecralar aracılığıyla insan kaynaklarının gelişimi adına çok güzel işler yapılıyor.Bunlardan biri de son zamanlarda en anlamlı ve en güzel bir şekilde hayata geçirilen Sosyal Medyanın En Etkili 25 İK idi.

Her şey aslında Cengiz Çatalkaya‘nın her pazar yayınladığı Kahve Eşliği – 2 adlı yazısı ile başladı.

Yazısında Officevibe tarafından derlenen 2015 yılı için Twitter’da İK alanındaki en etkili 25 isim başlıklı anektoda yer vererek “bizde de böyle bir çalışma yapılabilir mi” diye sormuştu.

Akabinde saygı değer hocam Ahmet Eryılmaz ise blogunda En Etkili 25 İK için aydınlatıcı olduğu kadar sürecin nasıl yürümesi gerektiğini izah eden, projenin bel kemiğini oluşturabilecek nefis iki yazı kaleme aldı.

Yazı sonrasında oluşan sinerji ile Ahmet Eryılmaz önderliğinde projenin hayata geçirilmesi ve yönetilmesi amacıyla 8 kişilik gönüllü özel bir ekip kuruldu.(Ahmet Eryılmaz,Cengiz Çatalkaya,Dilay Çetinkaya,Müge Arslan,Esra Avcı,Elif Kağnıcı,Emre İnanç Karakaş, Mehmet Eronat)

Sosyal Medyanın En Etkili 25 İK için ekip üyeleri bloglarında yarışma süreci ve aday belirleme ilgili bilgilendirici paylaşımlarda bulundular.Ve sonrasında sosyal medya platformları üzerinden En Etkili 25 İK aday önerileri gelmeye başladı.

Bir kaç hafta süren yoğun değerlendirmeler sonrasında heyecanlı bekleyiş nihayet 24 Mart Salı günü saat 21:30’da Müge Arslan,Cengiz Çatalkaya ve Mehmet Eronat’ın bloglarında aynı anda duyurmaları ile sona erdi.

Sosyal Medyanın En Etkili 25 İK kazanan tüm değerli arkadaşları kutlar,projede emeği geçen,katkı koyan değerli ekibe de çok teşekkür ediyorum.

Yarışma sonuçlarını;

Geleneksel hale gelmesini umduğum bu güzel projenin insan kaynaklarının gelişimine katkı sağlayacağına ve daha çok ik’cının bilgi ve tecrübeleri ile sosyal mecralarda yer alması için teşvik edeceğine inanmaktayım.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s