Aldık umudumuzu kalbimize yepyeni bir yıla daha adım attık!

Koca bir seneyi anlatmaya yeter mi sözcükler…

Ah bir zaman dile gelse de anlatsa bizlere kendini!word cloud for year 2015

Geride bıraktığımız yılı,sırtımızda yumurta küfesinde kah mutlu kah hüzünlü bir şekilde bazen özene bezene bazende akışına bırakarak yaşadık.

Kırdığımız kadar kırıldığımız,mutlu olduğumuz kadar mutsuzluğa sebep olduğumuz,başarıdan başarıya koştuğumuz kadar yenilgi üstüne yenilgi aldığımız,yaşattığımız zamanlar oldu.

Geri de bıraktığımız bir sene içerisinde belki de o kadar şey yaşamızdır ki içimizden keşke kanatlarım olsaydı diye iç geçirmişizdir.

Sahi kanadımız olsaydı ne olurdu?

Kanadımız olsaydı eğer,hayalini kurduğumuz şeylere daha çabuk ulaşır;bizi hüzünlendiren,sorun çıkaran durumlardan hızlıca uzaklaşırdık.Ama öyle bir imkana sahip değiliz ne yazık ki.Onun yerine bolca zaman,yeterince sabır ve bir tutam umutla kanatlanıyoruz.

Koca bir seneyi kim bilir hangi fırtınalar içinde geçirdik!

İnsanın içinde alabildiğine esen rüzgarın varlığı değilde ne yönde estiği ve nasıl bir iz bıraktığı daha bir önemlidir aslında.Haliyle ruh halimizin,duygularımızın ve yaşam amacımızın beliryecisi de içimizde esen rüzglarlar oluyor bir bakıma.

Hayat yolculuğu sırasında bazen kaybederiz.

Kaybetmek kazanmak kadar önemlidir aslında.Zira farkına varıp görebiliyor ve de önemsiyorsak eğer paha biçilmez derecede kulağa küpe bir yığın ders barındırır bizlere.İşte bu nedenledir ki hata da,kaybetmek de,başarısızlık da bizler için önemlidir geçirilen zaman dilimde.

Aslında her insanın bir başarısızlık öyküsü vardır ve kendince değerlidir.Ve aynı zamanda hayata kattığı anlam ölçüsünde de çok önemli bir rol oynar.

Neyi hissediyor,istiyor ve düşünüyorsak “gideceğimiz yolda,varacağımız noktada” ona göre şekillenir.Ama düşe kalka ama sevinçle,mutlulukla; insan neyi yaşıyor ve hissediyorsa onunla büyüyür,olgunlaşıyor bu hayatta.

Kayıp giden zamana üzülmek yerine bu noktada bize ne yaşattığına,neyi öğrettiğine ve nasıl olgunlaştırdığına odaklanmak daha bir önemli gibi.

Ve derken kısa bir süre önce yep yeni bir yıla daha adım attık!

Kimimiz yeni yıla buruk girdi kimimiz de olanca neşesi ve sinerjisi ile kocaman bir adım attı.

Her ne olursa olunsun geride bıraktığımız sene içerisinde bizi üzen,yoran şeyleri bir kenara atıp mutlu ve motive eden,güçlü olmamızı sağlayan şeyleri kalbimize alıp,ama sıfırdan ama kaldığımız yerden daha umutla,aşkla,azimle, inançla ve çoşkuyla devam etmek gerektiğine inanmaktayım.

Bir şekilde hayat ilerliyor,iyiye,güzele,mutluluğa ve başarıya doğru.Yeter ki insanın sağlığı yerinde olsun.Sevgisi, azmi,huzuru ve mutluluğu eksik olmasın.

Herkesin hayallerinin gerçekleşeceği harika bir yıl olması dileğiyle,mutlu yıllar!

Görsel kaynak : happynewyear2015x.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s