Kariyer Hayatımıza Dair Bir Döngü Üçlemesi “Potansiyel,Hayat Amacı ve Ruh Hali”

kariyer hayatıKariyer hayatımız ruh halimiz gibi iniş çıkışlarla doludur.Bitmek bilmeyen bir koşuşturmacanın ve zirveye tırmanış mücadelesinin gölgesinde hedeflere ve mutluluğa ulaşmaya çalışmaktayız.

Başarılar,yenilgiler,duraksamalar ve kararsızlıklar hayatın ritmi olup çıkmıştır bir bakıma. Doğru ritmi doğru zamanda yakalamak ise ayrı bir hüner,ayrı bir performans,ayrı bir şans ve biraz da kısmet tabi.

Onca sene okursun,mezun olunca şık bir pozisyonda çalışma fırsatı bulursun.Lakin ruh halin tam tersi istikamette seyreder bazen.İçindeki o farklı potansiyel ve haleti ruhiye fokur fokur kaynar,adım atman için aklının ve kalbinin bir köşesinde sana destek ve motive olur.

O doğru ritim işte bu zaman devreye girer kalp atışın olur çıkar.Geriye bu ritmi ruh halinle eşleştirecek zamanı ve fırsatları yakalamaya kalır.

Potansiyeli ve hayat amacını fark etmek,ruh haliyle aynı potada eritmek ise harika sonuçlar doğurur.Sanırım işin püf noktası da bu olsa gerek…

Özetlersek eğer;

Potansiyele ve ruh haline hitap eden,besleyen,geliştiren,motive ve mutlu eden adımlar kariyer hayatımıza sürdürülebilir bir şekilde yön vermekle kalmaz,hayatımıza renk ve anlamda katar diyebiliriz.

© 2014 Gökhan Yılmaz

Reklamlar

2 thoughts on “Kariyer Hayatımıza Dair Bir Döngü Üçlemesi “Potansiyel,Hayat Amacı ve Ruh Hali”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s