İK Dünyasını Takip Edebilmek Artık Çok Kolay!

İş hayatında başarılı olabilmenin formüllerinden biri de kişisel ve mesleki gelişiminize önem vererek edindiğiniz bilgi ve becerileri uygulamaktan,içinde yer aldığınız sektörle ilgili gelişmeleri takip etmekten ve yaşam boyu öğrenme süreçleri içerisinde bulunmaktan geçmekte.

Bu noktada geçtiğimiz Mayıs ayında paylaşmış olduğum bir yazımda insan kaynakları dünyası ile ilgili gündemi takip edebileceğiniz yerli ve yabancı kurumlardan ve yayınlardan bazılarını sizlerle paylaşmıştım.

TwitterBu yazımda ise sosyal medya platformları arasında apayrı bir yere sahip Twitter‘dan bahsetmek istedim.

Eski veya yeni kuşak olun fark etmez eğer sosyal medya platformlarının önemine inanıyor,bilinçli ve etkin bir şekilde kullanıyorsanız nitelikli bilgiye anında erişip  mesleğiniz ve ilgi alanlarınızla ilgili araştırmalara, makalelere, düzenlenen yerli ve yabancı etkinliklerle ilgili yayınlara ulaşarak faydalanabiliyorsunuz.

Twitter’ı bu noktada çok önemsiyorum.Zira mesleğimle ilgili yayınlara ulaşabilmekte,kuruluşlar ve kişilerle rahatlıkla iletişim kurabilmekteyim.

Özellikle son bir senedir merakla ve ilgiyle insan kaynakları ile ilgili yabancı şirketleri,araştırma kuruluşlarını, yöneticilerini ve yayın organlarını takip etmekteyim.

Gördüğüm kadarı ile inanılmaz derece insan kaynakları alanı ile ilgili veri akışı hakim.

Eğer yabancı bir dile hakimseniz araştırma kuruluşlarının,şirketlerin sayısız yayınlarına ulaşmanız mümkün.Velhasıl mesleki bilgi ve deneyim metinsel ve görsel öğelere bürünerek paylaşıma açılmış sizlerin beğenisine sunulmuş.

Umarım ülkemizde de daha çok şirket,araştırma kuruluşu,yönetici,çalışan ve akademisyen sosyal mecralarda etkin bir şekilde yer alır ve nitelikli mesleki veriler giderek artar.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s