Beyaz Yakalı Girişimci – Fatmanur Erdoğan

Merhaba Değerli Okuyucular

Bu yazımda yaklaşık iki senedir sosyal medya üzerinden yazılarını ve çalışmalarını beğeni ile takip ve takdir ettiğim Sayın Fatmanur Erdoğan‘ın Optimist Kitap‘tan çıkan “Beyaz Yakalı Girişimci (Girişimci Hayata Yumuşak Geçiş)” adlı kitabına değineceğim.beyaz yakali girisimci

Geçtiğimiz hafta Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin 04-06 Kasım 2013 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Saray’ında düzenlendiği PERYÖN 21.İnsan Yönetimi Kongresi‘ne ik blogger olarak katılmıştım.

Kongrenin ikinci ve son günü  moderatörlüğünü Emin Çapa’nın yaptığı Sosyal Medya konulu oturumda Av.Naciye Uçar ile beraber Sayın Fatmanur Erdoğan‘da konuşmacı olarak yer almıştı.Verimli ve harika geçen bu oturumda kendisini ilk kez dinleme fırsatı da bulmuştum. Oturum sonrası kongre yoğunluğundan dolayı kendisiyle tanışma fırsatı bulamasam da bir sonraki etkinlikte tanışmak istediğim önemli isimler arasında yer almakta.Buradan bilgi ve deneyimlerini sosyal mecralar aracılığı ile bizlerle paylaştığı için kendisine bir kez daha teşekkür etmek isterim.

Kongre öncesi PERYÖN  Twitter hesabı üzerinden (@PERYONMERKEZ) bir sohbet programı çerçevesinde her hafta iki konuşmacıyı takipçilerle  buluşturmuştu.

27 Eylül tarihindeki programda Sayın Fatmanur Erdoğan yer almış “İletişim,Sürdürülebilirlik,Girişimcilik,Sosyal Markalar ” alanında #peryonkongre hastagiyle sorularımızı yanıtlamıştı.Sohbet öncesi PERYÖN bir jest yaparak Fatmanur Erdoğan’a soru soracak ilk 3 kişiye Beyaz Yakalı Girişimci kitabını hediye edeceğini söylemişti.Keyifli ve bilgilendirici bu güzel sohbete bende iştirak etmiş bu güzel kitabı ayrıca kazanmıştım.Bu güzel hediye için PERYÖN’e bir kaz daha teşekkür ederim 🙂

Sosyal mecralarda olup da Sayın Fatmanur Erdoğan’ı bilmeyen yoktur sanırım.

Fatmanur Erdoğan yazar,beyaz yakalı girişimci ve iletişim danışmanı.Aynı zamanda Türkiye’nin ilk kariyer ve yönetim blogu “kariyeryolculugu.com“un kurucusudur.

Beyaz Yakalı Girişimci “Girişimci Hayata Yumuşak Geçiş” kitabıyla ilgili düşüncelerim ise şöyle;

Kitabı elime alıp okumaya başladığımda hiç bırakmak istemedim.Zira bir kaç sayfa okuduktan sonra kitabın içeriği ve akıcılığı o kadar etkileyiciydi ki notlarımı ala ala bir solukta bitirdim diyebilirim.

Girişimciliği ve girişimcilerin deneyimlerini Fatmanur Erdoğan farklı bir üslupla ele alarak kendi deneyimlerini de katarak  başarısızlıktan başarılara koşmuş ülkemizden ve yurt dışından başarılı insan portrelerine yer vererek muhteşem bir şekilde işlemiş.

Sayın Fatmanur Erdoğan’ın kitabında belirttiği şu ifadeler çok hoşuma gitti;

Profesyonel hayatınızın ikinci yarısı kariyerinizin “ikinci baharıdır” ve nasıl olacağı size kalmıştır.

Kariyerinizin orta noktasındaysanız,yirmi yıl öncekinden çok daha fazla bilgiye ve hayatınızı çok daha iyi kontrol edebilme imkanına sahipsiniz demektir.Bu değerli avantajınızı kullanmaya bakın. 

Beyaz Yakalı Girişimciyi sadece girişimci olma hayali kuranların değil öğrencilerin, kariyerinin başlangıcında olanların,çalışanların,emeklilerin hatta ve hatta ev hanımlarının da okumasını tavsiye ederim.Zira kitabı okuyan herkes kendinden bir şeyler bulacağını rahatlıkla söyleyebilirim.

Her insanın mutlaka arkasında bıraktığı “keşkeler”,yarım bıraktığı “projeler”,elinden kaçırdığı “fırsatlar” olmuştur.Bu kitap size ilham vermekle kalmıyor,sizi motive edip girişimci ruhunuzu harekete geçirmeye de  sevk ediyor diyebilirim.

Buradan bu harika kitabı zaman ve emek harcayarak yazan Sayın Fatmanur Erdoğan’a ve katkılarından dolayı Optimist Kitap ekibine çok teşekkür etmek isterim.

Saygılarımla

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s