PERYÖN 21.İnsan Yönetimi Kongresinin Ardından -I-

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin 04-06 Kasım 2013 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Saray’ında düzenlendiği PERYÖN 21.İnsan Yönetimi Kongresi dop dolu geçti.Kongre ile ilgili izlenimlerimi sizlerle paylaşmak üzere iki bölüm halinde sunacağım.Bu yazımda kongre ile ilgili kişisel deneyimlerimi ve bu sene ilk kez düzenlenen PERYÖN İK Blog  Ödülleri 2013 yarışmasından söz edeceğim.Daha sonraki günlerde yayınlayacağım ikinci yazımda ise kongre süresince katılmış olduğum oturumlarla ilgili notlarımı sizlerle paylaşacağım.

Öncelikle nazik davetlerinden dolayı Sayın Yiğit Oğuz Duman ve Sayın Özlem Helvacı Kılıç’a,bu muhteşem organizasyonda emeği geçen PERYON ekibine  sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Kongre süresince birbirinden değerli o kadar nitelikli konuşmacılar vardı ki hangi oturuma katılsam diye bazen kara kara düşündüm diyebilirim.

Bu sene kongreye ilk kez katıldım.İlk kez katılacağımdan dolayı çok heyecanlıydım.Heyecanım iki nedene dayanıyordu.Birincisi yaklaşık iki senedir sosyal medya üzerinden iletişim kurduğum alanında başarılı değerli insanlarla bizzat tanışacaktım.İkinci olarak da PERYÖN’ün bu sene ilk kez uygulamaya koyduğu İK Blog Ödülleri  yarışmasına katılmış olmamdı.

Uzun süredir sosyal medyada kurduğum,bilgi alışverişlerinde bulunduğum değerli arkadaşlarla tanışmak inanılmazdı.Kongre süresince birbirimize hiç yabancılık çekmedik.Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki sanki uzun süredir görüştüğümüz bir  dost hatta aynı firmada çalışan bir arkadaş  gibiydik.20131105_182340

Kongre süresince oturumlara kimi zaman beraber katıldık.Oturum aralarında  ve öğle yemeğinde fırsat buldukça bir araya gelerek keyifli sohbetler gerçekleştirdik,değer kattık.Ve tabi bu sürede ilk kez tanıştığım insanlarda oldu.

İnanılmaz geçen bu iki günde başta İpek Aral Kişioğlu olmak üzere Aydan Çağ,Gülsün Müftügil,Banu Çakar,Sevim Demirel,Selin Yetimoğlu,Bahar Beyaznar,Canel Gürgen,Özge Yıldırım,Merve Karaalioğlu,Halide Öztürk Yavuz, Cengiz Çatalkaya,Serhat Levent Kahyaoğlu,Emre Kavukçuoğlu,Ali Cevat Ünsal,Mehmet Eronat,Türker Okay,Hayati Arpacı gibi değerli arkadaşların sinerjilerini güçlü bir şekilde hissettim.

Kongre öncesi katılmak istediğim oturumlarla ilgili program oluşturmuştum.Ama bu programa uymadım diyebilirim 🙂 Zira güzel insanlarla daha çok etkileşime geçmek adına çoğu zaman onlarla hareket ettim.

Buradan bir kez daha bu değerli arkadaşlara çok teşekkür etmek istiyorum.İnşallah düzenlenecek diğer etkinliklerde de birlikte yine yer alırız.20131106_162819

Yarışmaya gelince 🙂

Kongrenin son günü sabahı biz ik bloggerlar çok heyecanlıydık.Oturumun yapılacağı salona geçip bize ayrılan yerlere oturduk.Fatih Türkmenoğlu’nun etkileyici sunumuyla yarışma sonuçları açıklanmaya başladı.Sırayla Müge Arslan ve  Saygı Günenç  takdim edildi.Sıra birinciye geldiğinde ise Aydan Çağ ismini duyduk ve tabi büyük bir sevinç yaşadık.Zira birinciliği çalışmalarını ve yazılarını takip ettiğimiz,sürekli iletişim halinde bulunduğumuz arkadaşımız Aydan Çağ almıştı. Aydan Çağ‘ın sahneye davet edilişi ile beraber heyecanı inanılmazdı.Sahnede iken kısa bir konuşma yaparak,bize blog sevgisini aşılayan,ilham veren ve sürekli  motive eden İpek Aral Kişioğlu’nun ismini de anlamlı ve kadirşinas bir şekilde zikretti.Ve tabi ik blogger arkadaşlarını da unutmadı 🙂

Buradan Aydan Çağ‘ı ve finale kalan Saygı Günenç ve Müge Arslan’ı tebrik ederim.

Ve oylarını benden esirgemeyen,zamanını ayırıp oyunu kullanan tüm okuyucularıma ve de değerli dostlarıma da çok ama çok teşekkür ederim.

Blogları kendimizi daha iyi ifade etmemize ve sektörel içerik oluşturulmasına zemin hazırlayan bir mecra yanında,bireysel ve kurumsal fayda yaratması,bir nevi öğrenen ve öğreten bir yapı olması açısından çok önemli görmekteyim.Bu nedenle inşallah özgün içerikli mesleki bloglar daha çok fazlalaşır.

Şimdiden 2014 yılında düzenlenecek PERYÖN 22.İnsan Yönetimi Kongresini ve PERYÖN İK Blog Ödülleri yarışmasını iple çekiyorum. 🙂

Not: Kongre ile ilgili notlarımı derledikten sonra ikinci yazımı sizlerle paylaşacağım.

Kaynak : PERYÖN

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s