Geçmişten Günümüze Eğitim Teknolojilerine Bir Bakış

Sanayi toplumundan bilgi toplumuna hızla yöneldiğimiz şu yüzyılda eğitim teknolojilerini ve buna bağlı olarak yansımalarını hemen hemen her platformda olumlu ya da olumsuz şekilde görüyoruz.

Kara önlük ve kara tahtadan sanal sınıflara ve tablet bilgisayarlara şaşırtıcı ve baş döndürücü değişimler yaşıyoruz.Buna 90’lı yıllarla beraber özel tv ve digital yayınlar ile  internet unsurunu da eklersek eğitim öğretim denklemine sayısız fayda sağlamaktadır.

Bilgi teknolojilerinde bu değişimle sürekli güncellenen görsel ve metinsel unsurlara insanoğlu daha hızlı ve pratik yoldan ulaşılabilmekte ve öğrenebilmektedir.

Şu da bir gerçek ki ülkelerin en büyük sermayesi insan kaynağıdır.Bu değişimleri yaşarken sağlıklı bir alt yapının varlığı eğitim sistemine ve ülke insan  kaynağına uzun vadede olumlu getiri sunacaktır.Aksi takdirde bozuk ve hatalı süreçlerle hem zaman ve hemde nitelik insan kaynağının israfına sebep olacaktır.

Bu konuyla alakalı olarak aşağıdaki linkte  sınıf teknolojilerinin evrimini çok güzel bir şekilde özetleyen Infographic paylaşımı sizlerle paylaşmak isterim.(1)

THE EVOLUTION OF CLASSROOM TECHNOLOGY

Kaynak : (1) http://www.infographicsarchive.com/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s