Güncel Bir Blog Tutmak Neden Önemlidir?

İnternet’in hızla gelişip daha geniş kitlelere yayılmasıyla Sosyal Medya özellikle de Blog çok önemli bir hale geldi.Artık kişisel veya mesleki Blog tutmak bireyi gerek sosyal gerekse kariyer hayatında bir adım öteye götürecek çok önemli bir etmendir.İnternet’in doğuşu ile beraber hızla gelişmesi ve son yıllarda Sosyal Medyanın gücünün çok önemli bir etkileşim ve iletişim aracı haline gelmesi bir çok önemli olguları da beraberinde getirdi.

Özellikle iş arama ve bulma süreçlerinde Facebook,Twitter,Linkedin,Blogger’in etkisi giderek yaygınlaşmaktadır.Bireyin sosyal medyadaki düşüncesi, görüntüsü,paylaşımları adeta onun bir Kişisel Markası veya Pazarlamasıdır diyebiliriz.Bunun haricinde Sosyal Medya’daki varlığımız  (Facebook, Twitter, Linkedin,Blogger vb.) adeta birer özgeçmişimizdir.

Artık dünya genelinde birçok firma iş başvurularında başvuran adayın bilinirliğini,varlığını internetten araştırmaktadır. Aslında iş arama sürecinde özellikle de yeni mezun arkadaşlar  bunun farkında bile değildir.Digital dünyada bırakılan olumlu yada olumsuz izler başvurulan işe kabul edilip edilmeyeceğini belirleyen en büyük etmenlerden biridir.

Blog tutmak;

 • Araştırmayı,okumayı,analiz etmeyi ve yorumlamayı
 • Kes kopyala yapıştırı değilde üretmeyi
 • Sürekli güncel bilgi birikimiyle her platformda sizi bir adım öteye götüren,size mükemmel fırsatlar sunduran harika bir süreçtir.

Bana Blog  tutma sevdasını aşılayan ve sevdiren Kaynagım İnsan ve İK Yönetim Danışmanı Sayın İpek Aral Kişioğlu’na burdan  binlerce kez  şükranlarımı sunarım..:)

Saygılarımla,

Gökhan Yılmaz

Reklamlar

3 thoughts on “Güncel Bir Blog Tutmak Neden Önemlidir?

 1. Teşekkür ederim sayenizde İpek hanım.Ortaya bir şeyler çıkarmak ve paylaşmak harika bir duyguymuş.Blog içinde ayrıca teşekkür ederim…
  Durmak yok yola devam 🙂

  En derin hürmetlerimle,

  Gökhan Yılmaz

 2. Geri bildirim: İş Başvurularında Kişisel Blogların Bir Etkisi Var mıdır? | Gökhan Yılmaz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s