İnsan Kaynakları Zirvesi 2012

MCT Danışmanlık’ın geleneksel olarak düzenlediği  ve bu yıl 17’nci kez düzenlenen 80 konuşmacı, 58 paralel oturum ve 2.500’ün üzerinde katılımcının katıldığı İnsan Kaynakları Zirvesi 15-16 Şubat tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleştirildi.

Etkinlik ayrıca http://www.insankaynaklarizirvesi.com  adlı web sitesinden de canlı olarak yayınlandı.Gitme imkanı bulamamıştım fakat gerek saygı değer katılımcı İK’cılar sayesinde Twitter’dan paylaşılan notlarla gerekse siteden tüm gün online izleme imkanı bularak çok farklı şeyler  öğrenme fırsatı buldum.Katılan konuşmacılar dünyadan ve Türkiye’den alanında tanınmış isimler olunca önemi bir kat daha artıyor.Sunumlar ve organizasyon mükemmeldi ve bu zirveden fazlaca etkilendim diyebilirim.

Birbirinden önemli isimlerin yer aldığı zirvede yarattığı mikrokredi mucizesiyle milyonlarca kişiye yoksullukla mücadelede destek olan, Nobel Barış Ödüllü akademisyen,Muhammed Yunus dünya ekonomisi uzmanı Christopher Meyer, HR Magazine tarafından “İK alanının en etkili insanı” ilan edilen Prof. Dave Ulrich, liderlik konusunda tüm dünyada tanınan uzman Prof. John Kotter,Hindistan’daki yoksul öğrencileri iş hayatı ile tanıştıran, TIME Dergisinin “En Etkili 100 Kişi” arasında gösterdiği Sanjit “Bunker” Roy,Asrın Vebası: Narsisizm İlleti’nin yazarı Keith Campbell ve çağdaş Türk edebiyatının en önemli yazarlarından Tuna Kiremitçi ve Sunay Akın gibi alanında tanınmış 40’tan fazla konuşmacı yer aldı.

 Adeta küçük bir köy haline gelen dünyanın ve hızla değişim dönüşüm içerisinde yer alan insanoğlunun yeni gelişmelere, uygulamalara gözünü ve kulağını kapaması yanlış olacaktır. Genç bir İK adayı olarak sürekli kendimi güncel tutmak gereğini bu yüzden önemsiyorum.Bu tür etkinliklerin daha fazlalaşması dileğiyle bu organizasyonu düzenleyen ekibe, katılımcılara ve konuşmacılara sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Not:Gerçekleştirilen İnsan Kaynakları Zirvesinde yer alan konuşmacılar hakkında detaylı bilgiler http://www.ikzirvesiblog.com sitesinde yer almaktadır.

Saygılarımla,

Gökhan Yılmaz

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s